Na Základní a Střední škole JEDNA RADOST proběhlo v pátek 27. ledna druhé kolo studentských voleb, které připravili žáci pedagogického lycea pro své spolužáky ze střední školy a druhého stupně základní školy. Středoškoláci opět připravili volební místnost, hlasovací lístky, plentu a sestavili volební komisi.

Vytvořili také profily obou kandidátů, které již minulý týden umístili na chodbu školy, aby si mohli všichni žáci kandidáty připomenout a dozvědět se o nich základní informace.

Volba samotná proběhla o velké přestávce v 10:30 – 10:55 podle seznamů žáků z jednotlivých tříd.

Každý volič byl zkontrolován volební komisí, která ověřila jeho identitu, a následně dostal hlasovací lístek s kandidáty do druhého kola, zároveň byl poučen, aby za plentou zakroužkoval jen jednoho z nich. Následně se voliči odebrali za plentu, kde tajně označili číslo kandidáta, přeložili lístek a vložili jej pod dozorem volební komise do hlasovací urny. Komise po skončení voleb spočítala hlasy a oznámila ve všech třídách volební výsledek.

Napsal Petr Sylvar

Základní škola – celkem hlasovalo 22 voličů

 

Jméno kandidáta

Procentuální výsledek

Počet hlasů

1.

Petr Pavel

81%

18

2.

Andrej Babiš

19%

4

 

Střední škola – celkem hlasovalo 9  voličů

 

Jméno kandidáta

Procentuální výsledek

Počet hlasů

1.

Petr Pavel

77,8%

7

2.

Andrej Babiš

22,2%

2

 

Celá škola – celkem hlasovalo 31 voličů

 

Jméno kandidáta

Procentuální výsledek

Počet hlasů

1.

Petr Pavel

81%

25

2.

Andrej Babiš

19%

6

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *