Malovat se dá ledasčím, už jste někdy zkoušeli malovat solí? Děti v družině už mají toto výtvarné dobrodružství za sebou. Je to jednoduché a všechno co k tomu potřebujete je lehce dostupné.

 

Chcete to také vyzkoušet?

Pak si připravte tvrdý papír, obyčejnou tužku, lepidlo Herkules, štětec, kuchyňskou sůl, vodovky, kelímek na vodu a hadřík na otírání štětce. Postup je jednoduchý, my jsme s dětmi začaly vločkami z tvrdého papíru, na kterých jsme si vyzkoušely hlavně techniku zapouštění barev.

Postup: Tužkou si předkreslíte obrázek, to co chcete zvýraznit, silně potřete Herkulesem a zasypte solí. Po zaschnutí lepidla můžete začít s malováním – barva se rozpíjí v krystalcích solí, barvy se zapouští do sebe a vznikají moc zajímavé obrázky.

Inspirujte se naší tvorbou: vločky, želva, oko, podmořský svět a pláž u moře

Vychytávka do domácnosti: do slánky přidejte pár zrníček rýže, sůl nevlhne a je pořád sypká!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *