Ohlédnutí za 1. ročníkem táboru v „Bradavicích“. Úspěšně jsme se dostali z mudlovského světa do říše kouzelníků z nástupiště 9 ¾. Pomohla nám hodně paní Weaslyová.  Výletní vláček a loď nás dovezla až k hradu, kde jsme byli zařazeni do kolejí Nebelvír, Mrzimor, Havraspár a Zmijozel. Snažili jsme se moc nezlobit a hodně se učit, abychom vyhráli školní Pohár. Nakonec zvítězil Nebelvír.

Během studia jsme se toho hodně naučili formou her. Máme nové znalosti z oblasti lektvarů – umíme vyrobit šumivou kouli do koupele.  Také rozeznáváme stromy a jednotlivé bylinky a přimějeme peří létat – levitovat. Také víme, kdo je Nicolas Flamel a jeho žena a kdo vlastně školu Bradavice založil. Pojali jsme i podezření, že kámen Mudrců, který Flamel vytvořil a je chráněn ve škole, někdo chce odcizit. Proto jsme se rozhodli ho najít a předat profesoru Brumbálovi. Úkol se zdařil, ačkoliv to nebylo lehké. Museli jsme překonat Ďáblovo osidlo, chytit mezi létajícími klíči ten správný, zvítězit ve hře Dáma, mezi 7 nápoji rozlišit, který je jed a který nás pustí dál, přeprat Horského Trola a nakonec najít kámen v zrcadle z Erisedu.

Také jsme museli zvládnout závěrečné zkoušky z toho, co jsme se naučili – podařilo se. 

Již teď se těšíme, až půjdeme do 2. ročníku v Bradavicích. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *