Průběh přírodovědného tábora

Sdílet příspěvek:

O průběhu přírodovědného tábora v posledním běhu vám přináší zprávu lektorka Mgr. Bohdana Glierová.

Ke konci letošních prázdnin jsme se již tradičně sešli na příměstském táboře zaměřeném na přírodovědnou badatelskou činnost. Během pěti společně strávených dnů jsme na Čábelně lovili vodní organismy a následně je zkoumali pod mikroskopem, putovali lužním lesem s komárem Toníkem při hře zvané questing, malovali přírodní motivy na kamínky a poté je roznášeli po okolí, vyrobili si svůj termohrnek, zkoumali žížaly zvané rousnice, dělali pokusy s vejci a kvasnicemi, zasadili si svůj kaktus a jahodník, vymýšleli magickou květinu, hýbali se na opičí dráze v tělocvičně a vyrobili padák, který dopravil vodu žíznivým vojákům.
Podnikli jsme výlet na soutok Labe s Cidlinou, naučili se poznávat místní flóru a faunu a dali si dobrou zmrzlinu. Na závěr tábora nás čekal táborák spojený s bojem o poklad, opékáním špekáčků a výrobou obřích bublin. Týden se vydařil a my jsme si z něho odnesli spoustu nezapomenutelných zážitků.