V posledním červencovém týdnu proběhl 2. běh příměstských táborů při škole JEDNA RADOST, přinášíme Vám krátké ohlédnutí očima lektorky.

První den byl ve znamení seznamování. Byly nás skoro dvě desítky děvčat a všechny jsme se neznaly. Začaly jsme rozcvičkou, kdy jsme objevovaly jednotlivé části našeho těla a zkoušely, jak se s každou částí dá pohybovat. Zbytek dne jsme hrály nejrůznější taneční a rytmické hry, které jsou skvělé právě na bližší vzájemné poznávání. Další den jsme se věnovaly cvičením, která nám mohou pomoci k tomu, abychom měly co nejdéle zdravé tělo a mohly jsme co nejdéle tančit životem 🙂 Byla to hlavně taneční jóga a strečinkové cviky. Třetí den jsme si vysvětlily a hlavně vyzkoušely, co znamená taneční improvizace. Učily jsme se tanec mazurka, na který jsme se postavily do kroužku a v průběhu tance si vyměňovaly místa. Díky základním krokům tance salsa z daleké Kuby nás to pocitově přeneslo do Karibiku, čemuž odpovídala i aktuální teplota 🙂 Ve čtvrtek jsme se vydaly vykoupat na poděbradské jezero a zkusily jsme tančit jako vodní víly, ale víc nás bavilo se potápět, dělat ve vodě stojky a přemety a jezdit na skluzavce. Poslední den jsme měly závěrečnou party s táborákem a opékáním buřtů, kde nechyběli ani rodiče, takže jsme jim zatančily mazurku i salsu a zahrály si s nimi naše taneční hry.

V průběhu tábora jsme zvládly i spoustu věcí, které nebyli v původním plánu – například běhání na „kopcích“ za školou, procházka na zmrzlinu a na městské hřiště, naučit se „přebírání“ (se šňůrkou mezi prsty), skákat gumu, malování akvarelovými pastelkami, užily jsme si i muzikoterapii – hraní na tibetskou mísu a Kalimbu.

Přestože měly děti věkový rozptyl od první do páté třídy, tak jsme byly skvělá parta a celý týden parádně užily.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *