Stále se můžete hlásit na přírodovědně badatelský tábor v termínu 16. – 20.8. 2021.

Tábor je určen každému, kdo má rád přírodu a rád odhaluje její tajemství. Odvážné badatele čekají převážně aktivity v přírodě. Do blízkého lužního lesa vyrazíme za bezobratlými živočichy, s pomocí aplikace PlantNet budeme určovat rostliny, chybět nebude ani první poděbradský quest s názvem „Putování lužním lesem“, předpovídání počasí nebo práce s busolou. Ve školní minilaboratoři si každý vyrobí svůj termohrnek, budeme pozorovat rozmnožování kvasinek, provádět pokusy s řapíkatým celerem a pozorovat perloočky a buchanky pod mikroskopem.

Na hřišti u školy si vyrobíme obří bubliny, zahrajeme si fotbal nebo vybíjenou, v tělocvičně vystavíme překážkovou dráhu. V případě nepříznivého počasí si zahrajeme deskové ekologické hry – Ekopolis, U jezera, Opuštěné pole a BEO. Bude-li slunečno, čeká nás koupačka na poděbradském jezeře. Na závěr tábora proběhne již tradiční boj o poklad.

Více informací: https://www.skolajednaradost.cz/primestske-tabory-2021/

Odkaz na online přihlášku: https://forms.gle/GGf7idqt3D99s3ML6

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *